Siparişi Tamamla
Sepetim

Hakkımızda

Hakkımızda

80 li yıllarda Artvin’in Yusufeli ilçesinin Esenyaka Köyünde geleneksel yöntemlerle doğal ürünlerden Köme, Pestil ve Pekmez imalatına başlayan Köksal ailesi yaklaşık 30 yıllık bu tecrübesini modern üretime taşıyarak şirketimizin oluşumunda öncülük etmiştir. Şirketimiz Yusufeli Tarım Hayvancılık Gıda Ltd. Şti. ismi altında 2007 yılında kurulmuş olup 2009 yılı sonu itibarı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının desteği ile Yusufeli Merkezde Arıklı (Kanalet)  mevkiinde Köme, Pestil, Pekmez ve Ekşi pestil üretimine başlamıştır.  Firmamız Livane markasıyla ulusal pazarda kendisine yer bulmuş ve ilerleyen dönemlerde ihracat hedefi ile uluslararası pazarlara açılmayı hedeflemektedir. Bu amaçlar doğrultusunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan firmamız bütün fırsatları değerlendirmek koşulu ile her geçen gün hızla büyümektedir. Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının (DOKA) 2011 Tarıma dayalı mali destek programı kapsamında yapmış olduğumuz  “Yusufeli ekşi pestil ve kızılcık marmelattı projesi” nin kabul edilmesiyle tesisimizde hem kapasite artırımı gerçekleşmiş hem de yeni ürün üretim hatlarının kurulması sağlanarak büyük bir yatırıma imza atılmıştır. Bugün itibari ile şirketimiz bünyesinde 16 kişiyi istihdam etmekte olup 4 kişilik yönetim kadrosu ile emin adımlarla yoluna devam etmektedir.

Misyon

Bölgesel olarak geçmişten günümüze taşınmış lezzetlerin geleneksel üretim şekillerini bozmadan modern üretim teknikleri uygulayarak üretmek ve bu lezzetleri ulusal ve uluslararası platformlarda tanıtarak bölgesel kalkınmaya katkı sağlamaktır.

Vizyon

Gıda güvenliğinin her geçen gün artarak önem kazandığı günümüz şartlarında her bireyin güvenli gıda tüketim hakkı olduğunu ve bunun üreticinin yasal, ahlaki ve dini sorumluluğunun bilinci içerisinde üretim yaparak kalite ve güvenden ödün vermeden sektöründe kendisini ispatlamış, ulusal ve uluslararası platformda marka değerine sahip her türlü yeniliğe, gelişime ve kendi sektöründeki rakipleri dahil her kesim ile işbirliğine açık büyük hedefleri olan bir firma olmaktır.